ajax loader

Epidemiologická analýza COVID-19 a Ivermektínu

Analýza od Juana Chamieho

Juan Chamie je hlavný analytik údajov, ktorý neúnavne skúma a šíri slovo o  ivermektíne od začiatku mája 2020. Rovnako ako zvyšok sveta, aj pán Chamie pozorne sledoval šírenie COVID-19 a jeho záujem o ivermektín bol podnietený tým, keď lekár v Dominikánskej republike úspešne použil tento liek na liečbu choroby.

Krátko nato, veľké ohnisko nákazy v Iquitose v Peru a úspešné použitie invermectínu miestnymi zdravotníkmi na potlačenie choroby, spustilo Juanovo niekoľkomesačné vyšetrovanie o rozsiahlej účinnosti tohto lieku. Použitím údajov ako svojho kompasu predviedol svoje výsledky v ohromujúcich vizualizáciách údajov a pomocou svojich zistení sa pokúsil presvedčiť zdravotníckych pracovníkov a vedúcich pracovníkov z celého sveta o pozitívnych výsledkoch tohto ľahko dostupného ako i cenovo dostupného lieku.

Juan v súčasnosti rozširuje svoju pôsobnosť a analyzuje údaje o intervencii ivermektínu po celom svete.

Juan Chamie žije so svojou manželkou v Cambridge v štáte Massachusetts.

Aliancia FLCCC použila Chamieho analýzy údajov s jeho súhlasom v ich štúdií Preskúmanie nových dôkazov preukazujúcich účinnosť Ivermectinu v profylaxii a liečbe COVID-19 (anglicky) a pri prezentácii na konferencii FLCCC Alliance News (anglicky) 4. decembra 2020 v Houstone. Ďakujeme Juanovi za jeho dôkladnú a dôležitú prácu pri preukazovaní účinnosti ivermektínu pri profylaxii a liečbe COVID-19 a za súhlas s použitím jeho analýz údajov v našich publikáciách.

Epidemiologická analýza COVID-19 a Ivermektinu:

Peru

Peru-LimavsEightStates epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Úmrtia, smrteľné prípady a incidencia prípadov v populácii> 60 rokov pred a po liečbe Ivermectinom.

Štáty v modrej farbe začali distribúciu Ivermektínu na vrcholovej úrovni. Lima v červenom začala neskôr.

Všimnite si dramaticky zníženú mieru úmrtnosti prípadov u starších pacientov s COVID-19 po tom, čo sa ivermektín v týchto oblastiach rozšíril.

Peru2 epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Stiahnite si dôkazy zo skutočného sveta: Prípad Peru. Príčinnosť medzi ivermektínom a úmrtnosťou na infekciu COVID-19 (anglicky) od Juana Chamieho (vo formáte PDF, publikovaný na ResearchGate, október 2020)

Aktualizácia 10. januára 2021 – Najnovšia grafika/analýzy a zistenia Juana Chamieho z Peru:

«Mega operación Tayta»

V auguste 2020 zahájilo Peru multimodálnu preventívnu kampaň proti COVID-19 a nazvalo ju „Mega operación Tayta“. Opatrenia boli zamerané na starších ľudí a ľudí v spoločnosti s najvyšším rizikom. Ivermektín bol zahrnutý do protokolu o profylaxii a bol následne hromadne distribuovaný. Nasledujúce grafy ukazujú skutočný dopad tejto operácie, pretože tieto opatrenia implementovalo niekoľko štátov. Došlo k súčasnému zníženiu denných úmrtí.

Tayta-Tacna epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Puno epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Junin epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Moquegua epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Huancavelica epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Ayacucho epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Huanuco epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Cajamarca epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín
Tayta-Cusco epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Mexiko

Mex-Chiapas-Cases epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Chiapas je jediný štát, ktorý distribuuje ivermektín.

Prípady zredukované.

Mex-Chiapas-Deaths epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Chiapas je jediný štát, ktorý distribuuje ivermektín

Úmrtia sú zredukované.

MEX-Chiapas-Vs-All epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Chiapas vs každý ostatný štát v Mexiku (Chiapas je jediný štát distribuujúci ivermektín).

Prípady a úmrtia sa výrazne znížili.

Prejdite na interaktívny graf na tableau.com

Aktualizácia (10. januára 2021) – najnovší graf Juana Chamieho pre Chiapas:

Chiapas-deaths-2021-01-06-2048x946 epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

India

UttarPradesh-112820 epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Štát Uttarpradéš distribuoval ivermektín v septembri asi 200 miliónom ľudí v čase najvyššej úrovne krivky. Miera infekcie a úmrtnosť klesala rýchlejšie a na nižšiu úroveň ako vo zvyšku Indie.

Paraguaj

Paraguay epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Vláda štátu Alto Parana (modrá) zahájila začiatkom septembra kampaň na distribúciu ivermektínu. Aj keď bola kampaň oficiálne označená ako program „odčervenia“, interpretoval ju tak guvernér regiónov ako zástierku, aby sa zabránilo pokarhaniu alebo konfliktu s národným ministerstvom zdravotníctva, ktoré odporúčalo nepoužívať ivermektín na liečbu liekom COVID-19 v Paraguaji. Program začal distribúciou 30 000 škatúľ ivermektínu a do 15. októbra v štáte zostalo len veľmi málo prípadov.

Argentína

ARG-CorrientesSaltaSantaCruz epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektínu

Niekoľko štátov teraz implementuje Ivermectin ako súčasť liečby COVID-19. Nasleduje okamžité vyrovnanie kriviek úmrtnosti a v konečnom dôsledku dramatické zníženie úmrtnosti.

Brazília

Brazil-Porto-Feliz epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Starosta mesta Porto Felize v Brazílii, lekár, zriadil jedinú „chránenú jednotku“, kam boli odoslané všetky podozrivé prípady COVID-19. Po vyhodnotení a testovaní boli všetci pacienti liečení protokolom s viacerými liekmi, ktorý zahŕňal ivermektín. Porto Felize má jednu z najnižších úmrtností v podobných mestách v Brazílii.

Ďalej starosta distribuoval ivermektín 4 500 pacientom ako profylaxiu a uviedol, že Covid-19 nikto nechytil. Zdravotnícki pracovníci tiež dostali kombináciu profylaktických látok vrátane ivermektínu a medzi lekárskymi tímami v meste boli hlásené iba dva prípady COVID-19. Nakoniec starosta potom začal distribuovať ivermektín od domu k domu v okrajových štvrtiach.

Bra-Belem-Fortaleza epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Mestá Belem a Fortaleza začali liečiť pozitívne prípady SARS-CoV-2 ivermektínom začiatkom júna. Prípady (modré) sa určitý čas držali stabilné, ale počet úmrtí (červené) drasticky poklesol.

Brazil-Ponta-Grossa-355k-and-Paranaguá-160k epidemialogická situácia COVID-19 a ivermektín

Dve stredne veľké mestá v južnej Brazílii.

Ponta Grossa (populácia 355 k) vs Paranaguá (populácia 160 k)

  • Obe mestá sa nachádzajú vo východnej časti štátu Paraná v S. Brazílii. Paranaguá je hlavným prístavom a Ponta Grossa významným regionálnym a poľnohospodárskym centrom
  • Obaja starostovia poznamenali, že v prístavnom meste Itajaí (asi 200 km južne) došlo k zníženiu závažnosti a počtu prípadov COVID. V júli 2020 uviedli, že budú distribuovať IVM obyvateľstvu.
  • Štátne zriadenie – vrátane Súdu pre štátne účty (TCE) – bola proti tejto iniciatíve a obec Ponta Grossa túto profylaktickú distribúciu nevykonala.
  • Starosta mesta Paranaguá ponúkol ľuďom IVM prostredníctvom bodov v hlavných supermarketoch v auguste, mobilných distribučných jednotiek a nakoniec v septembri cez mestský školský systém s lekárskym dohľadom a poučením. (Znovu zvolený bol v novembri 2020.)

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie užívateľskej prívetivosti. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s ich používaním.

Zásady ochrany osobných údajov

Pin It on Pinterest

Shares
Share This