ajax loader

Čo je MATH+ protokol pre nemocničnú liečbu COVID-19

MATH+ Protokol pre nemocničnú liečbu COVID-19 je určený pre hospitalizovaných pacientov, ktorý sa má zahájiť čo najskôr po tom, ako sa u nich vyvinú dýchacie ťažkosti a je potrebné doplniť kyslík. Tri základné patofyziologické procesy, ktoré boli identifikované, sú ťažká hypoxémia, hyperzápal a hyperkoagulabilita. Tento protokol kombinovanej liečby je navrhnutý tak, aby pôsobil proti týmto procesom buď použitím jednotlivých látok, alebo synergickým pôsobením. Jedinečný pohľad na túto chorobu získaný členmi našej skupiny je, že väčšina pacientov má na začiatku zápalovú reakciu v pľúcach nazývanú „organizujúca sa pneumónia“, čo je reakcia tela na zranenie a ktorá zásadne reaguje na liečbu kortikosteroidmi. Ak sa odpoveď na organizovanú pneumóniu nelieči alebo sa prejaví ako rýchlo progresívny podtyp, nasleduje stav nazývaný syndróm akútnej respiračnej tiesne (ARDS).

Dve hlavné terapie, ktoré môžu zvrátiť a / alebo zmierniť extrémny zápal spôsobujúci ARDS, sú kombinácia kortikosteroidu metylprednizolónu a antioxidačného prostriedku kyseliny askorbovej, ktorý sa podáva intravenózne a vo vysokých dávkach. Oba tieto lieky majú viacnásobné synergické fyziologické účinky a vo viacerých randomizovaných kontrolovaných štúdiách sa preukázalo, že zlepšujú prežitie pri ARDS, najmä ak sa podávajú na začiatku choroby. Tiamín sa podáva na optimalizáciu využitia bunkového kyslíka a spotreby energie, na ochranu srdca, mozgu a imunitného systému. Vzhľadom na početné klinické a vedecké výskumy, ktoré preukázali konzistentnú, reprodukovateľnú a nadmernú hladinu hyperkoagulácie, najmä u ťažko chorých, sa antikoagulant Heparin používa na prevenciu a pomoc pri rozpúšťaní krvných zrazenín, ktoré sa objavujú s veľmi vysokou frekvenciou. Znamienko „+“ označuje niekoľko dôležitých spoločných intervencií, ktoré majú kombináciu silných fyziologických zdôvodnení s existujúcimi alebo objavujúcimi sa predklinickými a klinickými údajmi na podporu ich použitia v podobných podmienkach alebo pri samotnom COVID-19 a všetky majú dobre zavedený bezpečnostný profil. Takéto doplnkové terapie sú neustále vyhodnocované a doplňované podľa vývoja publikovaných lekárskych dôkazov.

Načasovanie je rozhodujúcim faktorom v účinnosti MATH+ a pri dosahovaní úspešných výsledkov u pacientov chorých na COVID-19. Pacienti musia ísť do nemocnice hneď, ako majú ťažkosti s dýchaním alebo majú nízku hladinu kyslíka. Protokol MATH+ by sa mal podať skoro po tom, čo pacient splní kritériá na doplnenie kyslíka (počas prvých hodín po príchode do nemocnice), aby sa dosiahla maximálna účinnosť. Oneskorená terapia môže viesť k komplikáciám, ako je napríklad potreba mechanickej ventilácie. Ak je podávaný včas, MATH+ vzorec bezpečných, lacných a ľahko dostupných liekov schválených FDA môže eliminovať potrebu lôžok na JIS a mechanických ventilátorov a vrátiť pacientom zdravie.

Táto webová stránka používa súbory cookie na zlepšenie užívateľskej prívetivosti. Používaním tejto webovej stránky súhlasíte s ich používaním.

Zásady ochrany osobných údajov

Pin It on Pinterest

Shares
Share This